Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Lapozzon a lap tetejére

Lap tetejére

Brajnik nyert, Michl a második

A formulaautósok versenyének elején úgy tűnt, hogy Michl Olivér akár a győzelmet is megszerezheti a Laptiming Kupán, de végül az időmérőn is leggyorsabb Paolo Brajnik nyert.

A formulaautók időmérőjét 0,3 másodperc előnnyel Paolo Brajnik nyerte a Gender Racing színiben induló Michl Olivér előtt, így előzetesen volt arra esély, hogy a versenyen a magyar fiú jót csatázhat a győzelemért. A magyarok közül Magyar János a negyedik, míg az F4-es autóval induló Berta Benjámin a 8. rajtkockát szerezte meg.

Sajnos a versenyen Michl Olivérnek mégsem sikerült megszereznie a győzelmet. Bár Brajnik rajtja nem sikerült túl acélosra, az első körökben nagyon hamar megtalálta a jó versenytempóját, így a verseny végére magabiztos előnnyel nyert. Vladimir Netusil falba forgása miatt a hetedik körben két kör erejéig bejött a Safety Car, de összességében viszonylag sima versenyük volt a formaautósoknak. A harmadik helyet végül az a Matej Kácovsky szerezte meg, aki junior licensszel indult el a hétvégén.

A magyar fiúk közül Magyar János a negyedik, Berta Benjámin a hatodik helyen futott be a célba.